Videoõpetus! Superduo helmestest käeehe.

Ja taas on valminud ühe väga mõnusa käeehte video. See ehe sobib hästi nii pidulikul puhul kui igapäevaseks kandmiseks.

Aga nüüd võiks küll vist käeehete videotega väikese pausi teha 🙂 ja vahelduseks mõned kõrvarõngaste ja kaelakeede õpetused ka valmis meisterdada.

Head katsetamist! Continue reading “Videoõpetus! Superduo helmestest käeehe.”

Videoõpetus! Helmetelgedel põimitud käeehe.

Uus videoõpetus!  Taas üks Kuukivi Helmepoe õpitubades palju populaarsust kogunud teema on nüüd ka videoõpetusena kõigile saadaval. Videost õpid selgeks, kuidas kasutada helmetelgi ning mil moel valmib lihtsa mustriga kaunis ehe. Kui tehnika on selge, siis on võimalusi huvitavate mustrite ja värvikombinatsioonidega ehete tegemiseks lõputult.

Head meisterdamist! Continue reading “Videoõpetus! Helmetelgedel põimitud käeehe.”

Videoõpetus! Lihtne helmestega põimitud käeehe.

Valminud on ühe üldse mitte keerulise ehte videoõpetus. Lihtne teha, kuid tulemus näeb välja kõike muud kui lihtne. Kes juba korra on ehte valmis teinud, ei piirdu enamasti vaid ühega, taas üks sõltuvust tekitav tegevus 😉 Head meisterdamist! Continue reading “Videoõpetus! Lihtne helmestega põimitud käeehe.”

Romantilised pärlimummu kõrvarõngad. Lisatud skeem!

Aitäh kõigile, kes osalesid kõrvarõngaste õpitoas. Tulemuseks olid väga kaunid ehted ja palju rõõmu ise tegemisest.

liithelme õpituba

Kellel ei olnud võimalik õpituppa tulla, saavad iseseisvalt skeemi järgi kõrvarõngaste tegemist katsetada. Skeemi leiad siit: Liithelme kõrvarõngad

Continue reading “Romantilised pärlimummu kõrvarõngad. Lisatud skeem!”

Kõrgmoe tikand – uued väljakutsed, ideed ja nende teostamine

Elus on vist ikka nii, et pidevalt tahaks proovida midagi uut. Mitte et vana oleks ennast ammendanud, aga hea on olemasolevat millegi uue ja põnevaga täiendada.

1-_J7A8071
Personaalne kursusetöö – Heidi Suija

Just sellised, pisut uuenduslikud mõtted on ringlemas Kuukivi Helmepoes. Kes on meie tegemistega kursis, Continue reading “Kõrgmoe tikand – uued väljakutsed, ideed ja nende teostamine”

Videoõpetus! Helmestikandis kõrvarõngad.

Kuukivi Helmepoe algusajast saadik oleme korraldanud õpitube väga paljudel erinevatel teemadel. Aga lihtsalt on nii, et mõni teema tundub kuidagi erilisem kui teine. Just üks selline, meile väga südamelähedane teema, päris algusest peale on olnud helmestikand. Helmestikandi koolitusel on olnud aastate jooksul tõesti palju osalejaid.

Täna on hea meel teada anda, et nüüd on võimalik helmestikandit õppida kõigil huvilistel ka iseseisvalt meie uue videoõpetuse järgi. Ja muidugi on see hea võimalus neile, kes on küll koolitusel käinud, aga tahaksid üht-teist uuesti meelde tuletada.

Nagu ka varasemate videote puhul, ei pea piirduma hiljem vaid videost õpituga. Saades selgeks näiteks kõrvarõngaste tegemise, on väga lihtne sealt edasi juba ka suuremaid töid ette võtta. Näiteks võib kätt proovida ka helmestikandis käeehte või kaelakeega. Väikesed näpunäited nende tegemiseks leiab videot vaadates.

Tahaksime väga näha, millised kaunid ehted meie videost inspiratsiooni saades valmivad. Oleme väga tänulikud, kui jagad oma pilte ka meiega 🙂

Instagramis ja Facebookis oma tööd jagades märgi ikka juurde ka #kuukivihelmepood

 

Videoõpetus! Heegeldatud kaelakee.

Ehete tegemiseks on nii nii palju erinevaid võimalusi. Selleks, et päris ise valmistada endale kaunis ehe, ei pea alati peeneid tehnikaid oskama. Seekordsest videost saad näha, kuidas kasutada kõige lihtsamat keti heegeldamist väga efektse kaelakee valmistamiseks. Ja ahelsilmustes keti heegeldamisega on arvatavasti iga rohkem ja vähem käsitööhuviline mingil hetkel kokku puutunud. Samuti saad videost teadmisi erinevate ehteosade kasutamise kohta.

Võimalusi video järgi ehte tegemiseks on erinevaid. Näitame õpetuses kettide kasutamist kaelakees, mis on aga vaid üks võimalus. Kui oleks soov teha kogu kee heegeldades, tuleks heegeldatud osad teha piisavalt pikad, et kette ei olekski vaja lisada.

Ning miks mitte samamoodi proovida teha ka käeehet. Ilus ja eriline tulemus on kindlasti garanteeritud.

Tahaksime väga näha, millised kaunid ehted meie videost inspiratsiooni saades valmivad. Oleme väga tänulikud, kui jagad oma pilte ka meiega 🙂

Instagramis ja Facebookis oma tööd jagades märgi ikka juurde ka #kuukivihelmepood

 

Videoõpetus! Kalasaba tehnikas käeehe.

Üks vahva käeehte video on taas valmis saanud. Kalasaba tehnika (inglise keeles herringbone) on saanud viimasel ajal meil kindlasti üheks lemmik teemaks. Rahustava ja lihtsa helmeste lükkimise tulemusel valmib mõnus igapäevaseks kandmiseks sobiv ehe. Väga hea on valmis teha mitu erinevates värvitoonides ehet ning neid siis vastavalt tujule ja riietusele omavahel kombineerida. Continue reading “Videoõpetus! Kalasaba tehnikas käeehe.”

Videoõpetus! Lihtne helmetrossil käeehe.

Seekordses videos õpime kasutama helmetrossi, mis on väga hea ja tugev materjal nii kaelakeede kui ka käeehete tegemiseks. Continue reading “Videoõpetus! Lihtne helmetrossil käeehe.”

Videoõpetus! Pärlimummu kõrvarõngad.

Oleme väga väga põnevil ja rõõmsad, meie päris esimene videoõpetus on nüüd valmis 🙂 Loodame, et see on esimene väga paljudest õpetustest. Continue reading “Videoõpetus! Pärlimummu kõrvarõngad.”