Stockholmi käsitöömess

Meie jaoks vaid meeldiva merereisi kaugusel Stockholmis peeti möödunud nädalavahetusel taas igasügisest käsitöömessi SY Festival Stockholm. Mess pakkus põnevat avastamist igale käsitööhuvilisele.Tegu ei olnud küll just hiigelsuure üritusega, kuid tegemist jagus just täpselt parasjagu, et laevakruiisi linna külastuse osa ilusti ära sisustada.

Müügiletid olid suuresti vallutanud lõngad, kuid palju oli ka näiteks kangaid, materjale helmetöödeks ning populaarseid paberitöö materjale.

Eestlaste huvi ürituse vastu paistis olevat suur, meie emakeelt oli kuulda igal sammul.  Sattudes lõunatama ühte lauda eakamate prouadega, saime teada, et Eestist oli kohale toodud neli suurt bussitäit käsitööhuvilisi. Lisaks leidus kindlasti meiesuguseid omal käel reisijad.

Mis tundus erinev meil toimuvatest käsitöömessidest-laatadest, oli ehk see, et peamiselt olid väljas materjalide pakkujad, samas kui meil on valdavalt saada käsitööna valminud valmistooteid. Mõne külastajaga paar sõna vahetades jäi mulje, et ootused Stockholmi messile olid olnud suuremad ning tegelikkuses jäi pakutav kaubavalik liiga üksluiseks ning kesiseks. Kuigi peab tunnistama, et viimasele Tallinna käsitöömessile, mida peeti Stockholmi messiga samal ajal, me paraku ei jõudnud ja selle kohta öelda ei oska.

Rääkides ehtematerjalide valikust, oli saada palju  seemnehelmeid, peamiselt Jaapani tootjate Toho ja Miyuki helmeid, palju oli poolvääriskive, erinevaid nahkpaelu jm.

Huvitavaks leiuks olid Tagua palmi pähkli sees olevatest seemnetest valmistatud helmed. Parimad seemned pidid olema pärit Lõuna-Ameerikas kasvavatelt puudelt. Pähkli läbilõige meenutab meie küüslauku ja nendest seemne liistakutest siis helmed valminud ongi ning üsna värvikirevateks toonitud. Mõningad näidised sai sealt ka kaasa soetatud ja nendest peaks miskit põnevat vast helmestikandi tehnikas valmima.

Kokkuvõttes jäime meie küll väikese vaheldust pakkuva nädalavahetuse seiklusega naabrite juurde rahule ja soovitame põnevaid ettevõtmisi ka teistele!

Reisil käis Heidi koos sõbranna Kadriga

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s